proxy
Kurallar ve Uyarılar

Windows Update

 

 

 

 

 

 

PROXY SERVİSİ KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Proxy servisini kullanmayı sürdürdüğünüz sürece artık üniversitemiz ağımızdan yararlanıyorsunuz demektir.

Bu sebeple;

ULAKBİM Kabul Edilebilir Kullanım Politikası (http://bid.ankara.edu.tr/mevzuat),
Ankara Üniversitesi Bilgisayar Ağı ve İnternet Kullanımı Yönergesi (http://bid.ankara.edu.tr/ankara-universitesi-bilisim-hizmet-ve-kaynaklari-bdh-kullanim-yonergesi) ve
Bilişim Ağı Kullanımı ile ilgili Yasal Düzenlemeleri (http://bid.ankara.edu.tr/mevzuat) ile belirtilen kurallara uyulması gerekmektedir.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca üye olunan elektronik kaynakların lisans anlaşmaları bu kaynakların kullanımı ile ilgili kuralları da içerir. Bu kuralların ihlali, aboneliğimizin askıya alınması, kaynaklara erişimimizin bir süre engellenmesi yada anlaşmamızın iptal edilmesi ile sonuçlanabilir. Üniversitemizin böylesi tatsız bir olay yaşamaması ve bilimsel araştırmalarımızın sekteye uğramaması için; Üçüncü parti yazılımlar (Getright, Flashget, vs.) kullanarak bir elektronik kaynaktan çok sayıda dosya kopyalamayınız. Elektronik kaynaklardan kopyalanan bilgileri, ticari amaç taşımasa da üniversitemiz mensubu olmayan kişilerle paylaşmayınız, e-mail listelerine göndermeyiniz. (http://kutuphane.ankara.edu.tr)

Proxy servisi parolanız aynı zamanda E-posta parolanız olduğu için lütfen başkaları ile proxy hesabınızı paylaşmayınız.

Proxy servisi üzerinden bağlandığınız Üniversitemiz bilgisayar ağı esas olarak akademik amaçlıdır. Proxy servisinin amacı üniversitemizin üye olduğu elektronik kütüphanelere evinizden de faydalanabilmenizdir. Lütfen başka kullanıcıların çalışmasına engel olacak şekilde aşırı trafik yapmayınız, dosya paylaşımı yazılımlarını kullanmayınız (P2P yazılımları), kişisel bilgisayarınızda işletim sistemi güncellemelerini yaparak, antivirus yazılımı kullanınız.

Yukarıda açıklanan nedenlerle, kullanım politikalarına aykırı davranan kullanıcıların parolaları pasif hale getirilecek ve proxy servisi erişimi kısıtlanacaktır.

2010 © Ankara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı | E-mail: proxy[AT]ankara.edu.tr